ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Koyunlar'da 108 m² 3+1 avlulu kargir ev icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034236
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 04.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/687 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:50
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2019/687 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir ili, Tepebaşı İlçesi, Koyunlar Mahallesi, 12512 ada,4 parsel sayılı, 325.02 m2 miktarındaki Avlulu Ev vasıflı taşınmaz borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde Yığma Kargir Bina mevcuttur.İmar Durumu: Tepebaşı Belediyesinin İnternet sitesinde imar durumu bilgisi yoktur. Ana gayrimenkulün bulunduğu Bina/Ana Yapının Özellikleri : Yığma Kargir Bina olarak inşa edilmiştir.Ana giriş Bahçe kapısı demir doğramadır. Dış cephe,3 sıra fayans üzeri-sıva üstü boyalıdır.Çatı örtüsü, Marsilya kiremit kaplıdır.2019 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre inşa edilen Karkas Bina III. Sınıf A grubu yapı sınıfında yapılmış olup, inşaat m2 birim fiyatı 980,00TL/ m2 dir. Fiziki Yıpranma oranı ise % 25 dir. Meskenin Özellikleri : İnşaat Taban Alanı yaklaşık,108.10 m2 dir. (3 oda+Salon)+Antre+Mutfak+(Banyo-Wc)+Wc'den ibarettir.İç kapılar ahşap pres,Pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanı laminat parke,ıslak zeminler seramiktir.Duvarlar sıva üstü plastik boya ile boyalıdır. Mutfakta; Mermerit tezgah alt-üstü ahşap esaslı dolap,tezgah eviye ve bataryası mevcuttur.Banyoda ; Duş bataryası,Klozet ve lavabo mevcut olup,zemin seramik duvarlar fayanstır. Isınma sistemi, Doğal gaz Kombi sistemdir.Belediye + Elektrik + Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Koyunlar Mah. Ilıca Cad. No:40 Tepebaşı/Eskişehir
Yüzölçümü : 325,02 m2 - Arsa Payı :- Kıymeti : 150.000,00 TL- KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı Tepebaşı Belediyesince imar durumu yoktur
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK'nu 127. Md. gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyenlere gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceğinin bilinmesi, ayrıca satışa iştirak etmek isteyenlerin İhale teminat bedeli olan 30.000,00 TL'yi Müdürlüğümüze ait ve Eskişehir Adalet Sarayı Şubesinde bulunan TR35 0001 5001 5800 7297 8720 09 nolu hesabımıza havale edebilecekleri,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/687 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR