ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tepebaşı/İhsaniye'de 144 m2 daire mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00938081
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / HACIALİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 01.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/51 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Ort.Gid.Satış No: 2018/51
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN;
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 687 ada, 54 parsel sayılı taşınmazda yer alan zemin kat, 1 numaralı, mesken nitelikli bağımsız bölüm olup 195,12 metrekare yüzölçümlü arsa üzerindeki bahçeli karkas, bodrum+zemin+iki katlı binanın zemin katında yer almaktadır. Binanın yönetim planı 29/12/2003 tarihlidir. Bağımsız bölüm 144,85 metrekare brüt alanlı mesken olup salon, üç oda, mutfak, antre, banyo, tuvalet ve iki balkondan ibarettir, salon, odalar, antre, mutfak zemini eski tip ahşap parke, balkon zeminleri seramik kaplamadır, balkon korkulukları demir doğramadır, mutfakta duvarlar yaklaşık 1,50 metre yükseklikte seramik kaplama olup çimstone tezgah, seramik kaplama tezgah alnı, tezgah altı ve üstü suntalam kaplama dolaplar mevcuttur, banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplama olup duş teknesi/duş kabini/duş bataryası, alafranga tuvalet ve aynalı dolaplı lavabo bulunmaktadır, tuvalette zemin ve duvarlar seramik kaplama olup alaturka tuvalet ve ayaklı lavabo vardır, pencereler PVC malzeme, iç kapılar panel kapı, mesken giriş kapısı çelik kapıdır, pencerelerde güvenlik amaçlı ferforje korkuluk bulunmaktadır, petekleri panel radyatör olan meskende kombi mutfakta konumlandırılmıştır, antrede suntalam kaplama dolaplar ve askılık bulunmaktadır. Taşınmaz, kuş uçuşu vilayet meydanına 900,00 metre, Espark AVM'ye 1.000,00 metre, Gazi Yakup Satar Caddesine 130,00 metre mesafededir, belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır, ulaşımı toplu taşıma araçlarıyla bağlanabilmektedir. Detaylı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : İhsaniye Mh. Uluvatan Sk. Özlem Apt. No: 3/1
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam üç kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 240.000,00.-TL
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14.00-14.05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14.00-14.05 arası
Satış Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka (milli bir bankadan, kesin ve süresiz) teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun (İİK) 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/51 Ortaklığın Giderilmesi Satış sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR