ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Hoşnudiye'de dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891932
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : HOŞNUDİYE MAH. / CUMHURİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:15
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ

2018/31 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Hoşnudiye Mah. 433/60 ada/parsel, 200/2400 arsa paylı, 2. Kat, 15 no'lu bağımsız bölüm, dubleks mesken, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Adres: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Hoşnudiye Mahallesi, Kolcu Sokak, Çevik Apartmanı, No: 38 adresinde bulunur. İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 3 kat Konut alanına isabet etmektedir. Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde Bodrum + Zemin + 2 Normal kat+ çatı katlı olarak yapılmıştır. Binada asansör yoktur. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Mesken Dubleks olup alt katta salon, 1 oda, mutfak olarak ta kullanılan giriş holü, ve banyo ile üst katta 1 oda, antre ve banyo olup, toplamda 2 oda, salon, mutfak olarak ta kullanılan giriş holü, antre, ve 2 adet banyo bölümlerinden oluşmuştur. Meskende salon ve odaların zemini ahşap laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplanmıştır. Üst kata çıkış merdiveni mermer kaplıdır.Banyoların duvarları tam boy seramik kaplı olup diğer duvarlar plastik boya yapılmıştır. Banyolarda duş, klozet ve lavoba mevcuttur. Mutfak dolapları mevcut olup, tezgahı granittir. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar paneldir, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Mesken kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün alanı 77,00 m2 dir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesine yaklaşık kuş uçuşu 55 metre, Espark AVM ye yaklaşık kuş uçuşu 420 metre, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 1,0 kilometre mesafededir. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası --- 2. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış be- delinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergi- si gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/11/2018 NOT: Tebliğ edilemeyen ilgilelere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR