ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Güllük'te 115 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978662
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : GÜLLÜK MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eskişehir Adalet Sarayı,Alt zemin kat 2 nolu ihale masası Merkez/ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2018/54 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Güllük mahallesi, 3110 Ada, 21 Parsel,
B Blok 2. Kat, 5 nolu bağımsız bölümdür.Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 584.85 m2 'dir. Bağımsız bölümün bulunduğu bina betonarme karkas sistemde bodrum kat, zemin kat ve 3 normal katlı olarak yapılmıştır.Katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplanmıştır. Daire salon 3 adet oda, mutfak, banyo ,wc, antre ve balkondan oluşmaktadır. Oda zeminleri ahşap laminant parke ıslak zeminler seramik kaplıdır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup diğer duvarları sıva üzeri plastik malzeme ile boyanmıştır. Mutfakta mermer tezgah, dolaplar, eviye ve eviye bataryası yapılmıştır. Banyoda klozet, lavabo, duş ve kabini yapılmıştır. Kapıları ahşap Amerikan panel kapı, giriş kapısı çelik kapı ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Bağımsız bölüm yaklaşık 115,00 m2 alana sahiptir. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu vardır.Taşınmaz şehir merkezine(valiliğe ) kuş uçuşu 2230 m mesafededir. Espark alışveriş merkezine ve şehrin ticari faaliyetlerinin olduğu bölgelere yakın mesafededir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Yüzölçümü : 584,85 m2

Arsa Payı : 40/598

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 260.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.

1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı,Alt zemin kat 2 nolu ihale masası Merkez/ESKİŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR