ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Tepebaşı Eskibağlar'da 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01145091
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ESKİBAĞLAR MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu, Adliye ek bina, Arifiye Mahallesi Müftülük Sokak no:1 birinci kat 27 nolu oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapuda Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi 532 ada 15 parsel sayılı arsada A ve B bloklardan oluşan beşer katlı kargir apartmanda B blok birinci kat 4 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken olarak kayıtlıdır. Yönetim planı 17/05/1993 tarihlidir. Satışa konu bağımsız bölüm 75,00.- m² alanlı olup 2 oda, mutfak, banyo ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Salon , odalar ve mutfak tabanı laminant parke kaplıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap pencereler pvc dir. Merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Espark AVM girişine 270,00 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Eskibağlar Mahallesi Kırımlıer Sokak No:23/4Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 75,00 m2 Arsa Payı : 10/270
İmar Durumu : 532 ada 15 parsel sayılı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu, Adliye ek bina, Arifiye Mahallesi Müftülük Sokak no:1 birinci kat 27 nolu oda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Hissesi % 20 nin üzerinde hissedarlar teminat vermeksizin ihaleye iştirak edebilir, hissesi % 20 nin altında olan hissedarlar teminatı tamamlayarak ihaleye katılabilir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR