ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Ertuğrulgazi'de 1+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944080
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ERTUĞRULGAZİ MAH. / SAZOVA
Oda Sayısı : 1+1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/190 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2018/190 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Eskibağlar Mah. 7473 ada, 14 Parsel 2. Kat 8 nolu bağımsız bölümde tapuda kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz 2. Normal katında, Holde mutfak, 2 oda, 1 banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları PVC-ısıcamlıdır. Odalarda zemin laminant parke, duvarlar saten boyadır. Banyo bölümünde zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve kabinli küvet bulunmaktadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini seramik kaplıdır, tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. taşınmaz daire, apartman tipi bina içinde olup bitişik nizamlı olarak konumludur. Bodrum , zemin ve 2 normal kattan oluşan binanın 2. Normal katında bina girişine üst tarafında ön ve arka cepheli konumludur. Bina bodrum katında depo, zemin katında dükkan ve normal katlarında dört' er adet olmak üzere binada toplam 9 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Taşınmaz halihazırda kat mülkiyetlidir. 2018 yılı asgari arsa emlak birim değeri Damar Sokak için 32,00 TL/m2 dir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mahallesi (Tapuda Eskibağlar Mah.) Damar SokakNo: 88 D.No: 8Tepebaşı/Eskişehir
Yüzölçümü : 214 m2
Arsa Payı : 45/695
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat (B-3) mesken sahasına isabet etmekte
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından öğrenilebilir.
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/190 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR