ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Emirler'de yığma ev, ahır ve samanlık icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925064
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : MUTTALİP EMİRLER MAH. / MUTTALİP
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/976 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2018/976 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 106 Ada, 9 Parsel, MUTTALIP Mahalle, 106 Ada No , 9 Parsel No , 365 Yüz Ölçümü Taşınmaz tapuda arsa olarak gözükmektedir. Ancak keşif anında taşınmaz arsa üzerine kısmi bodrumlu mesken olarak kullanılan bina, ahır ve samanlık binası ile kesimhane binası Mesken 100,00m2 alanlı olup 34m2 bodrumu vardır.Mesken giriş holü 4 adet oda, mutfak, banyo ve wc den oluşmaktadır.Kapıları ahşap doğrama, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Bina tuğla duvarlı olup ahşap oturtma çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. Binada güneş enerji sistemi vardır.Bina iç ve dış duvarları yan cephe hariç sıvalı ve boyalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu vardır. Arsanın arka kısmında 70,00m2 alanlı ahır ve samanlık olarak kullanılan tek katlı yığmalarda yapılmış bir bina ve 21m2 alanlı kesimhane olarak kullanılan basit tarda yapılmış bir bina mevcuttur. Bina çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvelde III. Sınıf A grubu yapı sınıfındadır.
Adresi : Eskişehir Tepebaşı ilçesi Emirler mah Selim sk N:19
Yüzölçümü : 365 m2
Arsa Payı : ---
İmar Durumu : Kıymet takdiri yapılan 106 ada 9 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir. yaklaşık ölçüye göre şuyuludur. Taks 0,30 KAKS;0,60 yapılaşma koşulu vardır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/976 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR