ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 96 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908975
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6582 ESAS
Muhammen Bedeli
:
145000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ/ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/6582 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, merkez Tepebaşı İlçesi, Çamlıca mahallesi, 14813 ada, 1 parsel , yüzölçümü 2440,07 m2 , Ana Taşınmaz Niteliği Bahçeli 31 adet Dubleks Mesken , Blok : B3 tipi 4. Blok , Kat : zemin , B.B. No:2 , ArsaPayı 138/4242 ,Dubleks Mesken,borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Adresi :Çamlıca mahallesi , Füsun sokak,N : 9,K :zemin +1 Tepebaşı/Eskişehir
İmar Planı : Uygulama İmar Planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Füsun sokak ( genişliği 7 mt. ) üzerinde dubleks binadır. Bodrum + 2 katlı yaklaşık 26-28 yıllık binadır. Meskun mahal içindedir Çevresindeki yapılaşma eski ve yeni binalar mevcut olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediyesi , Esgaz ve de Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfına girmektedir. Bina kuzey - güney cephelidir. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılmaktadır. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 5.015 mt. , Ulusal Egemenlik Bulvarına 348 mt. mesafededir. Binanın yakın çevresinde Baksan Sanayi Sitesi ,Ticaret Odası İ.Ö.O. , Çamlıca Pazar Yeri, Gündüz Ökçün caddesi ve B-3 katlı eski ve yeni yapım binalar v.s. bulunmaktadır.
Dairenin Özellikleri ; Taşınmaz dubleks daire olarak borçlu tarafından kullanılmaktadır. Net alanı bodrum + 96 m2 ( 48 + 48 ) dir. Bodrumda kömürlük+depo , zemin Katta : giriş holü+Salon +mutfak + wc + antre + arka bahçeye çıkış sahanlığı + üst kat merdiveni, Üst kat : 3 oda + antre +banyo + balkon dan ibarettir. Meskene giriş holü pvc ile kapalıdır. Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Odaların tabanı parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfak ve Banyo kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiştir. Tüm duvarlar ve tavanlar boyalıdır. İç merdiven betonarme üzeri ahşap kaplıdır. Binanın önü açık değildir.
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , yaşı , İmar durumu , çevredeki ana caddelere, marketlere , Okullara, alış-veriş ve ticaret yerlerine olan mesafesi vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak piyasa pazar değeri 145.000,00 TL.dir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir
1. Satış Günü : 06/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ/ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanı ilgililere Tebligat çıkartılmış olup ,Tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK’nun 127. mad. gereğince Tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6582 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR