ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 76 m² 2+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027074
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3532 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/3532 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi, Tepebaşı Mahallesi, 9321 Ada 30 parselde kayıtlı, zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz -----Çamlıca mahallesi. Dodurga Sokak.-No:28/1-Tepebaşı /ESKİŞEHİR adresine tekabül etmektedir. Mesken konumundadır. İmar Durumu: Tepebaşı Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam Üç(B-3) Kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmazın Bulunduğu Sokağın Arsa Rayici : Tepebaşı Belediyesince belirlenen Çamlıca mahallesi.Dodurga Sokak asgari arsa m2 Birim rayiç/emlak değeri 118,80 TL / m2 dir. Ana gayrimenkulün Özellikleri ;Bodrum + Zemin + 2 normal Katlı Betonarme Karkas Bina olarak inşa edilmiştir.Ana giriş kapısı demir,merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Bina giriş ve kat holleri,merdiven basamak ve sahanlıkları döşemesi,traverten mermer kaplamadır.Bina dış cephesi sıva üstü boyalıdır. 2019 yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe ve Onaylı Genel İnşaat Projesine göre inşa edilen Karkas Bina III. Sınıf B grubu yapı sınıfında yapılmış olup, inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00 TL/ m2 olup,Yıpranma oranı ise% 4(0-3 yaş arası)dür. Meskenin Özellikleri: Tepebaşı Belediyesince Onaylı Genel İnşaat Projesine göre ;Mesken;(2 oda+Salon)+(Antre-Hol)+Mutfak+(Banyo-Wc) ve balkondan ibarettir. Brüt Kullanım Alanı 76.35 m2 dir. Ayrıca, Müşterek mülkiyete tabi 23,047 m2 ortak alanı vardır.Ruhsat Tarihi 2016 dır.Daireye giriş kapısı çelik, pencereler PVC, doğramadır. Odaların tabanı Laminat parke, Islak zeminlerin tabanı ise seramik ile kaplanmıştır.Duvarlar,alçı sıva üstü saten boyalıdır. Isınma, doğal gazlı kombi sistemdir. Kalorifer, panel radyatördür. Doğal gaz ve su sayacı yoktur. Belediye + Elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır. Doğal gaz ve su bağlantısı için gerekli izinler alındığı takdirde bu hizmetlerden yararlanabilir.
Adresi : Çamlıca mahallesi Dodurga Sokak. -No:28/1-Tepebaşı /ESKİŞEHİR adresine tekabül etmektedir
Yüzölçümü : 76,35 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dosya arasına alınan bilirkişi raporuna göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında Bitişik nizam üç ( B -3 ) kat mesken sahasına isabet etmektedir. Tepebaşı Bld, Bşk. yazısı dosyasındadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3532 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR