ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 349 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941633
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 4+2
: 349
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ

2018/149 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda,Eskişehir ili, Tepebaşı ilçesi, Çamlıca Mahallesi, 9320 ada, 15 parsel,326,95 M2 yüzölçümlü,14/86 arsa paylı,Beş katlı Betonarne Apartman ve arsa vasıflı,3. kat 8 nolu Dubleks mesken olarak kayıtlı taşınmaz, Tepebaşı ilçesi, Çamlıca Mahallesi, Ulusal Egemenlik Bulvarı, Bina no:174 / 8 adresinde bulunmaktadır. Değerlemeye esas bağımsız bölüm dört katlı betonarme karkas cinsindeki zemin kat+3. Kat+Çatı katlı binanın 3. Ve çatı kat 8 nolu bağımsız bölümüdür. Binanın zemin katında iş yerleri, üst katlarda ise meskenler bulunmaktadır.Daire 349,00 m2 alanındadır. Halen mesken olarak kullanılan dairenin giriş katı bir salon, iki oda, hol, mutfak, kiler ve banyo mahallerinden, üst katı ise salon, 2 oda, odalar içinde duş bölümleri, ayrıca banyo, çamaşırlık,kiler, yüklük ve teras mahallerinden meydana gelmektedir. Salon ve odalar tabanı ahşap laminant parke, antre, mutfak ve diğer ıslak zeminler seramik kaplıdır. Duvarlar alçı satendir. Tavan permolit boyadır. Mutfakta tezgah ve eviyesi, tezgah üstü ve altı dolaplar mevcuttur. Tezgah ile dolaplar arası da seramik kaplıdır. Banyo ve wc bölümünün zemini ile duvarları seramik kaplıdır. Banyoda batarya, klozet ve lavabo mevcuttur. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Binanın giriş kapısı demir doğrama olup, giriş zemini ve duvarları, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Asansörlüdür. Şehir merkezine uzak olmakla birlikte her türlü ulaşım ve belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Daire yukarıda belirtilen özelliklerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyet Cetveline göre III. Sınıf B gurubu yapılar cinsinde olmaktadır.
İmar Durumu : Var .1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 4 kat mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ( Satışı yapılacak taşınmaz üzerinde, Eskişehir Kadastro Müdürlüğünün 28/09/2007tarih ve 805/4729 sayılı yazılarına istinaden Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alandır, şerhi bulunmaktadır. Bu şerhle birlikte satılacaktır.)
1. Satış Günü : 03/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR