ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 230 m² 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026081
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 4+1
: 230
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1358 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2019/1358 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Tepebaşı mahallesi, 9320 ada, 15 parsel , yüzölçümü 326,95 m2, beş katlı betonarme apartman ve arsası, Kat :3, B.B. No : 7, Arsa Payı 10 / 86, Dubleks Mesken, Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.
Adresi :Çamlıca mahallesi ,Ulusal Egemenlik Bulvarı, N:174 , Kat :3,D :7
İmar Planı:Uygulama İmar Planında bitişik nizam 4 katlı mesken alanına isabet etmektedir.
Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Ulusal Egemenlik Bulvarı ( genişliği 30 mt. ) ile Kaderler sokak arasında betonarme bina olup, bodrum+zemin+ 3 katlı + çatı katı olarak yapılmış , yaklaşık 3-4 yıllık yeni binadır.Meskun mahal içindedir Çevresindeki yapılaşma yeni tamamlanmakta olup, gelişmekte olan bölge içindedir. Bina mevcut haliyle Tepebaşı Belediye, Esgaz ve de Tedaş'ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı ruhsatı 04.06.2014 , Yapı Kullanması 08.06.2016 tarihlidir. Betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfına girmektedir. 2019 yılı asgari arsa emlak birim değeri 447,46 TL/m2 dir. Bina ve daire doğu-batı cephelidir. Binanın dışı kısmi dekoratif taş kaplı ve diğer kısmı dış cephe boyası ile boyalıdır. Isınma sistemi kombi ile yapılmakta olup , panel peteklidir. Şehir merkezine ise yaklaşık kuş uçumu 4.616 mt. mesafededir. Binanın yakın çevresinde Behçet Necatigil caddesi , Ticaret Odası İ.Ö.O. , Baksan K.S.S. , B-4 katlı yeni yapım binalar v.s. bulunmaktadır. Asansörlü binanın merdivenleri mermer kaplıdır.Önünden tramvay hattı geçmektedir.
Dairenin Özellikleri ; Net alanı yaklaşık 230,00 m2 (Proje brüt alanı 270,00 m2 )dir. Daire Kat : 3: Salon+1 oda+antre+iç merdiven+mutfak+duş+wc+ kiler+balkon , Çatı Katında : 3 oda + kiler + banyo+ 2 adet duş+hol+balkon dan ibarettir. Keşif günü daireye girilemediğinden , benzer konumdaki D: 8 ' e bakıldı Buna göre Dairenin giriş kapısı çelik , iç kapılar kaplama ahşap kapı ve pencereler renkli pvc doğramadır. Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfak ve Banyo kullanıma uygun şekilde dizayn edilmiştir. Odaların duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır. Bina bakımlı olup kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Binanın ve dairenin önü açıktır.
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , bakımlı bina ve son katta dubleks daire olması , İmar durumu , çevredeki ana caddelere ve Çevre Yoluna , Okullara, alış-veriş ve ticaret yerlerine olan yakın mesafesi vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleri de dikkate alındığında keşif tarihindeki piyasa pazar değeri 500.000,00 TL.dir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : AT Diğer (Konusu: Eskişehir kadastro müdürlüğünün 28/09/2007 tarih ve 805/4729 sayılı yazılarına istinaden YABANCI GERÇEK VE TÜZEL KİŞİLERİN taşınmaz ve sınırlu ayni hak edinemeyecekleri alandır.) Tarih: 01/10/2007 sayı 18804
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1358 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR