ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 2+1 daire icradan satılıktır (1/5 hisse)

ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063107
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
: 103
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR 2 EYLÜL 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. İCRA DAİRESİ

2018/9223 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 7304 Ada, 14 Parsel, ÇAMLICA Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 1.NOLU B.BÖLÜM - BORÇLUYA AİT 1/5 HİSSESİ Nolu Bağımsız Bölüm İhalesi yapılacak olan taşınmaz Tapuda : Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi, Çamlıca mahallesi , 7304 ada , 14 parsel , yüzölçümü 277,00 m2, Arsa, Kat : zemin , BBNo : 1 , Arsa Payı : 137 / 831 , Niteliği Mesken ,Borçlu adına , 1 / 5hisse paylı olarak kayıtlıdır.
Adresi : Tepebaşı ilçesi , Çamlıca mahallesi , Başaran sokak , N : 10 , Kat : zemin , D : 1
İmar Durumu: İmar Planına göre bitişik nizam üç( B - 3 )kat konut yapımına müsaadelidir
Taşınmaz ; Başaran( genişliği 8,00 mt. ) ? Parklı sokaklarının kesiştiği yerdeköşe binadır. Batı -güney cephelidir. Onaylı projesine göre bodrum+zemin+ 2 katlı betonarme bina olarak yapılmıştır. Yakın çevresinde Tombakzade ve Birlik caddeleri , Fahri Günay İ.Ö.O. , Çamlıca Açık Pazaryeri ve B-3 katlı yeni yapım binalar , 1-2 katlı eski basit yapılar bulunmaktadır. Orta halli insanların oturduğu bir semttir. Ulaşım olarak güneyindeki Birlik caddesinden geçen B.B.H. Otobüsleri , tramvay ve minibüsler ile yapılmaktadır. Taşınmaz yüksek zemin katta olup , yeni yapılmış binadadır. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfına girmekte olup, 2019 yılı arsa birim emlak değeri 172,27 TL/m2 dir. Taşınmaz Belediye, Elektrik ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanın dışı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Asansörlüve bakımlı binanın merdivenleri mermer kaplıdır. Şehir merkezi Vilayet Meydanına kuş uçumu yaklaşık 5.006 mt. , Tombakzade caddesine yaklaşık 369,00mt. mesafededir. Yapı Ruhsat tarihi 10.01.2018dir.Her katta iki daire vardır. Kapalı ortak kullanımlı otoparkı mevcuttur. Binanın önü açıktır. Dairenin Özellikleri; Dairenin proje brüt alanı 103,35 m2 olup, salon + 2 oda + mutfak + antre + 2 banyo + wc + balkon dan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapılar kaplama ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Tüm Odaların tabanı laminant parke ve ıslak zeminlerin tabanı ise seramik kaplıdır. Mutfakta ; alt-üst kaplamadolap + granit tezgah + çelik evye+ tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı mevcuttur. Banyoda ; doaplı lavabo+ klozet + duşakabin + duş bataryası vardır. Petekleri pane lradyatördür. Batı - doğu cephelidir.
Borçlunun 1 /5 hisse payına düşen bedel isse ;175.000,00 / 5=35.000,00TL.dir
Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. İş bu ilan tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 35.000,00 TL 1/5 hisseye isabet eden miktar
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR