ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Tepebaşı/Çamlıca'da 140 m² tek katlı ev, kömürlük ve depo icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041349
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/45 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu 2.kat 271 nolu oda - Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/45 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Tepebaşı Mahallesi 9290 ada 6 parselde arsa olarak kayıtlıdır. Satışa konu parsel üzerinde bahçe içinde ön cephede 15,00 m² alanlı ahşaptan yapılma kömürlük yapısı, 35,00 m² alanlı depo yapısı ve arka cephede 50,00 m² alana oturan tek katlı mesken yapısı vardır. Mesken yapısı antre, antrede wc, ortada mutfak olarak kullanılan hol ile iki yanında birer oda vardır, sağdaki odadan girişli banyo vardır. Çatısı kiremit kaplıdır, duvarları sıvalı ve badanalıdır. Soba ile ısıtılmaktadır. Yapılar eski ve bakımsızdır. Yunusemre Devlet Hastanesine 1.450 metre mesafededir. Ulaşımı tramvay,otobüs ve dolmuş iledir.
Adresi : Çamlıca Mahallesi Şenyuva Sokak No:41 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 140,00 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 180.000,00 TLKDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu 2.kat 271 nolu oda - Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. .Hissesi % 20 nin üzerinde olan hissedarlar teminat yatırmadan ihaleye iştirak edebilir. Hissesi % 20 nin altında olan hissedarlar teminatı tamamlayarak ihaleye katılabilir. Dışarıdan ihaleye katılmak isteyenler ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadır. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/45 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR