ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 129 m² 3+1 daire icradan satılıktr

ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061842
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/234 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. İCRA DAİRESİ

2018/234 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Çamlıca Mahallesi, 14781 ada, 18 parselde kayıtlı binada, 1/6 arsa paylı, 1. Kat 4 nolu Mesken vasıflı bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde bodrum+ zemin + 2 Normal katlı olarak yapılmıştır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc, ebeveyn banyosu ve balkon bölümlerinden oluşmuştur. Meskende salon ve odaların tabanı ahşap laminant parke, mutfak, antre, banyolar ve wc tabanı ise seramik kaplanmıştır.Banyolar ve wc duvarları tam boy seramik kaplı olup diğer duvarlar plastik boya yapılmıştır. Banyolarda duş, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar ahşap panel kapı, pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Mesken kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır.Bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 129,60 m2 dir. Elektrik ve suyu mevcuttur.Taşınmaz Ulusal Egemenlik Bulvarına yaklaşık kuş uçuşu 930 metre, Bursa – Eskişehir karayoluna yaklaşık kuş uçuşu 1,50 kilometre, Vilayet Meydanına yaklaşık kuş uçuşu 5,50 kilometre mesafededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü :324.08 m2
Arsa Payı :1/6
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 3 kat (B-3) konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :T. Garanti Bankası A.Ş lehine İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/234 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR