ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Çamlıca'da 103 m² 2+1 dairenin 1/2 hissesi icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035328
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 2+1
: 103
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2667 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2018/2667 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Tapuda Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Çamlıca Mah. 7689 ada, 15 nolu parseldeki zemin kat, 2 nolu bağımsız bölümdür. Arsa payı 130 / 1592'dir. Taşınmazın tapuda 1 / 2 hissesi borçlumuz adına kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 384,71 m²dir. Taşınmazın 1/2 hissesi satılacaktır. Bağımsız bölümün olduğu apartman, karkas sistemde bodrum+zemin+2kat olarak yapılmıştır. Bodrum kat otopark olarak düzenlenmiştir. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün, keşif anında mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Apartman giriş kapısı demir doğrama olup, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, giriş sahanlık ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. Duvarlar ise saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Yapı asansörlüdür. Ancak henüz asansör takılmamıştır. Apartman girişinde yer yer sıva boya tamiratları vardır. Şaft kapakları takılmamıştır. Elektrik panosunun kapağı takılı değildir. Her katta 3 daire vardır. Mesken 2 oda, mutfak, antre, WC ve banyo bölümlerinden oluşmuştur. Meskende ıslak zeminler ve antre, seramik kaplı, diğer mahallerin tabanı laminant parke kaplanmıştır. Banyo ve WC duvarları seramik kaplı olup, diğer duvarlar alçı üzeri plastik boya yapılmıştır. Banyoda duş, klozet ve lavabo mevcuttur. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, diğer kapılar Amerikan panel, pencereleri PVC doğrama yapılmıştır.Mutfak alt üst dolapları takılmış ancak aksesuar eksiklikleri vardır. Mesken kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmak üzere projelendirilmiştir. Doğal gaz bağlantısı yapılmamıştır. Meskende yer yer boya ve sıva tamiratları gereken yerler vardır. Odaların süpürgelikleri kısmi olarak yapılmıştır. Bağımsız bölümün brüt alanı yaklaşık 103,00m² dir. Yapı ruhsatı 2016 yılında alınmıştır. Yapı kullanma izin belgesi henüz alınmamıştır.Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf B Grubu yapı sınıfındadır. Taşınmaz şehir merkezine 3.930 m, Birlik Caddesine 65m, Pazar yerine 110m, Çilem Caddesine 220 m, Yeni stadyuma 1.320 m, tren garına 3.120 m, Otogara 6.910 m mesafededir. Belediye hizmetlerinin tamamından (Elektrik, doğal gaz, su, ulaşım, iletişim, çöp vs.) yararlanmaktadır. Ticaretin yoğun olduğu bölgelere yürüme mesafesindedir. Camiye, eğitim kurumlarına yakın mesafededir.
Adresi : Çamlıca Mah. Kısaağaçlı Sok. No:3 Zemin Kat. D:2 Tepebaşı/Eskişehir
Yüzölçümü : 384,71 m2 - Arsa Payı : 130/1592
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, bitişik nizam 3 katlı yapı alanı
Kıymeti : 75.000,00 TL-KDV Oranı : %1- Kaydındaki Şerhler :-
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 8 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK'nu 127. Md. gereğince satış ilanı tebliğ edilemeyenlere gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceğinin bilinmesi, ayrıca satışa iştirak etmek isteyenlerin İhale teminat bedeli olan 15.000,00 TL'yi Müdürlüğümüze ait ve Eskişehir Adalet Sarayı Şubesinde bulunan TR35 0001 5001 5800 7297 8720 09 nolu hesabımıza havale edebilecekleri,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR