ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tepebaşı/Batıkent'te 144 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036256
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ÇAMLICA
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/417 ESAS
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ

2019/417 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 10110 Ada, 6 Parsel, AŞAĞISÖĞÜTÖNÜ Mahalle/Köy, Tapu Kütüğünde ; Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi , Aşağısöğütönü mahallesi , 10110 ada , 6 parsel , yüzölçümü 1600,00 m2 , Niteliği ARSA , Blok : A , Kat : zemin , BBNo : 2 , arsa payı : 1 / 12 , Mesken , TÜLAY ÜLKÜ ( Ali kızı ) adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır.
Adresi : Batıkent mahallesi , Çimenler sokak , N: 87 , A blok , Kat : zemin , D : 2
İmar Durumu : Uygulama İmar Planında , A 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Ana Bina : İmar planında batı kısmındaki sınırda olup , Çimenler Çarşı sokaklarının kesiştiği yerde ve Çimenler sokağın sonunda iki bloklu site şeklinde ve çevresi bahçe duvarı ile çevrilidir. Şehir merkezine kuş uçuşu yaklaşık 7.805 mt. mesafededir. Bitmek üzere olan yeni binalardır. Parselin üzerinde onaylı projesine göre yapılan Betonarme Karkas binalar III. Sınıfı , B grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmaz Belediye , Oepsaş ve Esgaz ın hizmetlerinden yararlanacak konumdadır. Binanın dışı yalıtımlı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Asansörlü binanın merdivenleri mermer kaplıdır. Ön yüzü doğu cephelidir. Çevresinde site içinde A-3 katlı yeni yapım betonarme binalar , Ayışığı ve Vizyon Park siteleri vardır. Asgari arsa birim değeri 223,73 TL / m2 dir. En yakın ulaşımın yapılacağı ana yol 686 mt . kuzeyindeki çevre yolu üzerinden yapılabilinir. Her daireye bir kapalı otopark olacak şekilde yapılmıştır. Yapı Ruhsatı 17.04.2015 tarihlidir.
Daire ; Onaylı projesine göre toplam brüt alanı 144,00 m2 dir. Dairenin içi salon + 3 oda + giriş holü + antre + mutfak + giyinme odası + 2 adet banyo + 2 adet balkon dan ibarettir. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar mobilya tipi ahşap ve pencereler panjurlu renkli pvc doğramadır. Dairede Duvarlar ve tavanlar astar boyalıdır. Odaların tabanı laminant parke , ıslak zeminlerde ise tabanlar mermer , ayrıca Banyolarda duvarlar ve yerler mermer ile kaplıdır. Mutfakta : sadece alt üst kaplama mutfak dolapları , Banyoda : klozet + lavabo vardır. Isınma doğal gaz kombi ile yapılacak şekilde boruları döşenmiştir. Dairenin içinde eksik imalatlar olup , kullanılacak konumda değildir. Salon+antre+ mutfak tavanı çevresi ailçı plakalıdır.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 5 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/417 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR