SAMSUN İCRA DAİRESİ

Tekkeköy/19 Mayıs Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00967611
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / KUTLUKENT
: 94
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 23.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/64588 ESAS
Muhammen Bedeli
:
183,124 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/64588 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, 973 Ada, 9 Parsel, Tekkeköy Mahalle, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan, 1 Bodrum Kat+ 1 Zemin Kat+ 7 Normal Kattan oluşan binanın, 7. Katında bulunan(en üst kat) 15 nolu bağımsız bölüm numaralı MESKEN Nitelikli taşınmazdır. Bina dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Bina iç cephe sıvalı ve boyalıdır. Bina girişi camlı alüminyum doğramadır. Bina girişi, merdivenleri ve sahanlığı, mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmaktadır. Meskenle ilgili olarak, mimari projesine göre: Salon, Yatak odası, Oturma odası, Ebeveyn yatak odası (duşlu), G.Holü, Antre, Mutfak, Banyo, WC, 2 Balkondan oluşmaktadır. Mimari projesine göre yaklaşık olarak Net 94 m2 (Balkonlar hariç-balkonlar 14,95 m2), Bürüt ise 120 m2 Brüt alanlıdır. Meskene ait oda tabanları laminat parke, mutfak tabanı, balkonlar seramik kaplıdır. Islak hacimler seramik kaplıdır. Banyoda dairesel duşakabin bulunmaktadır. Mutfak hazır mutfak olup tezgah mermerittir. Dış kapı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapıdır. İç sıvası ve boyası yapılı olup tavanlar kartonpiyer ile çevrilidir. Salonda bir kısım duvar kağıdı mevcuttur. Pencere doğramaları ısıcamlı PVC doğramadır. Isınma, doğalgaz kombili panel radyatörlü kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Meskende Doğalgaz bulunmaktadır. Balkonda cam balkon sistemi bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu parsel, Hacı Ali Ekinci Bulvarına 200m, Samsun Bulvarına 850m, Necati Akçağlılar Anadolu Lisesine 200m, Samsun-Ordu Karayoluna 1.2km, Tekkeköy Belediyesine 1km, İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı, resmi kurumlara (Samsun Valiliği vb.) yaklaşık 15 km olup ;Yakın çevresinde yapılaşma tamamlanmamış durumda olup devam etmektedir. Yakın çevresinde 5-8 katlı binalar bulunmaktadır. Topoğrafik açıdan eğimsiz düz bir parsel üzerine inşaa edilmiştir.Ulaşım uzak mesafelere,belediye otobüsü, belli bir yürüme mesafesi yada ring servisi sonrası tramvay ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.Betonarme yapı tekniği ile yapılmış söz konusu yapı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri listesinde özellikleri dikkate alındığında mevcut hali ile 4.Sınıf A Grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmazın yaşı ve kullanım ve malzeme kalitesi nedeniyle genel olarak %5 oranında yıpranma takdir edilmiştir.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi 646.Sk No:8/13 Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 94 m2
Arsa Payı : 10/160
İmar Durumu : 1/1000 ölç. A.Nizam 8 Kat(A-4) Konut+ticaret alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 183.124,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/64588 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR