ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ\Kapaklı'da 110 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065652
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : PINARCA MAH. / KAPAKLI
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/561 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ


2019/561 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 138 Ada, 23 Parsel, PINARÇA Mahalle/Köy, G Blok 3.Kat 8 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Kapaklı İlçesi, Pınarça Mahallesi 138 ada, 23 parsel tapu kaydında 4.049,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan G blok ; bodrum+zemin+3 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır.Asansör yoktur. Merdivenler mermer, korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 3. katında girişine göre sağ kısımda yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon,mutfak, antre, wc ve banyo ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Yolu kilit taşlı olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken de malik ikamet etmekte olup net 110 m2 ,brüt 130 m2 alana sahiptir. Duvarlar düz sıva sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Salon tavan köşeleri asma tavan spot aydmlatmalıdır. Antre,mutfak ve odaların zeminleri laminat parke ile döşelidir.Banyo ,wc kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapılan amerikan panel, dış kapısı çeliktir. Mutfakta laminat kapaklı kapaklı mdf mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Meskenin ısınması bacalı soba ile sağlanmaktadır.Balkonlar camlı plastik doğrama ile muhafaza edilmiştir.
Adresi : Pınarça Mah. Remzi Garip Konutları G Blok 3.Kat 8 Nolu Bb (Tapuda 138 Ada 23 Parsel G Blok 3.Kat B Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 4.049 m2
Arsa Payı : 128/8096
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ayrık nizam ,4 kat , TAKS:0,40 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 02/06/2008 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/561 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR