ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ\Çerkezköy'de 125 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064156
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6320 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ


2018/6320 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1524 Ada, 2 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, A Blok 4.Kat 13 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mahallesi 1524 ada, 2 parsel tapuda 1.316,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan A blok ;bodrum+zemin+5+(çatı katı) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Merdivenler mermer, korkulukları demir doğramadır. Asansör mevcut olup döğalgaz sistemi döşelidir. Mesken binanın 4. katında girişe göre sol kısımda yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak, antre,koridor,banyo,wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen meskende malik ikamet etmekte olup 125 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar düz ince sıvalı, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeleri kartonpiyerlidir. Oda zeminleri laminat parke,antre,mutfak kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları amerikan pane,dış kapısı çeliktir. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Mutfak balkonu camlı pvc doğrama ile muhafaza edilmiştir.Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Fatih Mah. Malkoçoğlu Cad. Seda Sok. No:3 (Tapuda Gmkp Mah. 1524 Ada 2 Parsel A Blok 4.Kat 13 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.316 m2
Arsa Payı : 12/400
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam ,5 kat imarlı max.TAKS= 0.40 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 11/05/1999 tarihli yönetim planı,haciz
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6320 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR