TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 96 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136276
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : AYDOĞDU MAH. / AYDOĞDU
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/474 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/474 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli,Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu Mah. Kapaklı Mevki, 1844 Ada, 5 Parsel, Tamamı 96,00 m² yüzölçümlü ana taşınmazda 6/24 Arsa Paylı, 3. Kat,3 No'lu Mesken Nitelikli taşınmaz adres olarak Aydoğdu Mah. İskenden Sok. No: 8 de yer almaktadır. Meskenin brüt alanı 104,00 m² olup net alanı ise 90,00 m² dir. Doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. 3 Oda+ salon+ mutfak+ banyo ve balkon hacimlerinden ibarettir. Salon ve oda zeminleri laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Bina eski olup %25 civarında yıpranması mevcuttur.Mahallede ara sokaktadır. Binada asansör yoktur. Belediyenin her türlü hizmetinden faydalanmaktadır. Çarşı pazar, avm, sağlık tesislerine ve okula yakındır. Denilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın 1/1000 Ölçekli Tekirdağ Revizyon+ilave uygulama imar planı içinde bitişik
nizam 4 katlı konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 20.06.2012 Tarih Ve 4929 Yevmiyeli Yönetim Planına Dair Beyan
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat, İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/474 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR