TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 90 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111861
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / ALTINOVA
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA DEMOKRAT 07.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/335 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALET SARAYI KAT:-3 1.İCRA DAİRESİ ÖNÜ SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/335 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 2121 Ada, 28 Parsel, YAVUZ Mahalle/Köy, zemin kat 1.Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçe, Yavuz Mahallesi,Gazanfer Bilge Sokak No:14/1 adresinde bulunan 265 m2 Yüzölçümlü 2121 ada 28 parsel numaralı taşınmaz 5 kat imarlı alanda kalmakta olup,güncel tapu kayıtlarında ana taşınmaz vasfı arsa olarak tescil edilmiştir.
Taşınmaz üzerinde ayrık nizam inşa edilen 5 katlı betonarme karkas yapının tapu kaydında zemin:1 olarak beliritlen ve mesken olarak kullanılan bağımsız bölümün tam hissesinin borçlu adına tam hisselidir.mesken olarak kullanılan asansörsüz betonarme karkas yapının zamin katında yer alan 90,00 m2 tek balkonlu bahçe katı olduğu,ısınma şekli doğalgaz ve giriş kapısının çelik olduğu anlaşılmıştır.İç kapıları ahşap,pencere ve balkon doğramaları pvc,pencereler demir korkuluklu,yer kaplaması fayans iç ve dış duvarlar sıva ve boyalıdır.
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 kat konut alanındadır.TAKS:0,35KAKS1.75 tir
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı :Alacak konusu konut finansmanı kredisinden kaynaklanmakla KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca KDV'den Muaftır
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI KAT:-3 1.İCRA DAİRESİ ÖNÜ SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR