TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 90 m² avlulu kargir ev icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047709
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : KÖSEİLYAS MAH. / SÜLEYMANPAŞA
: 90
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ ŞAFAK 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9622 ESAS
Muhammen Bedeli
:
57,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adalet Sarayı, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü önü, Kat: -3 Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TEKİRDAĞ 1.İCRA DAİRESİ

2017/9622 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Köseilyas Mahallesi, Köyiçi mevkii, 124 nolu parselin 1/8 hissesi borçlu adına kayıtlı olup, sadece bu hisse satılıktır. Ana taşınmaz 1.120 m2, avlulu kagir ev, ahır ve samanlıktan ibarettir.
Taşınmaz Köseilyas mahallesi yerleşim alanı içindedir. Parsel üzerinde tek katlı , çok eski, yıpranmış, beton briket malzeme inşa edilmiş, çatısı kiremit kaplı, mesken olarak kullanılmış bir yapı mevcuttur. Binanın zeminindeki alanı 90 m2 dir. Bakımsız bir binadır, sıvaları çatlamış, %50 yıpranması vardır. Parselin etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir. Bahçe duvarının bir kısmı yıkılmış durumdadır.
Yol, su, elektrik mevcuttur. Ulaşımı kolaydır. Değirmenaltı mahallesine ve Namık Kemal Üniversitesine 3.5 km, şehir merkezine 8,5 km mesafededir.
Adresi : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Köseilyas Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 4617 sk. No.17
Yüzölçümü : 1.120 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 57.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif haciz şerhleri ile Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin İhtiyati Tedbir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adalet Sarayı, Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü önü, Kat: -3 Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9622 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR