TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 87 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046797
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : YAVUZ MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ Yeni Adalet Sarayı 1.İcra Müdürlüğü Önü Kat-3 Süleymanpaşa/Tekirdağ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2019/140 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydı:Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi yavuz mahallesi 2369 ada 18 parselyüzölçümü 531,40 m2. Ana taşınmaz niteliği :zemin kat/1 Nolu bağımsız bölüm Arsa payı 36/400, mesken nitelikli taşınmaz Mehmet Yasin Yurtsevenler adına tam hisse ile kayıtlıdır.kıymet takdirine konu bağımsız bölümünde içinde olduğu bina, şehrin 100.yıl mahallesi gökemre sokağa cephelidir Yeni süleymanpaşa kaymakamlık binasına, uygulama oteline,okula yakındır.genellikle orta gelir grupların tercih etiiği bir mevkidir.ulaşımı kolaydır.meskun alandadır.Ana bina bodrum+zemin+4 normal olmak üzere toplam 6 katlı olup betonarme sistemde inşa edilmiştir.Dış cephesi sıvalı ,boyalıdır. Ancak dış cephede kabarbalar ve boya döküntüleri olmuştur.bakımsız bir binadır.Yaklaşık olarak 25 yıllık bir binadır yıpranması%25 civarındadır asansör yoktur. bağımsız bölüm binanın zemin katında olup mesken niteliklidir.daire boş durumdadır kapısı kapalı olduğundan ve çilingir temin edilemediğinden dairenin iç bölümleri gezilememiştir. Projesine göre daire 87,00m2 brüt alana sahiptir 2 oda+salon+mutfak+duş-wc antre hacimlerden ibarettir.pencereler ısıcamlı PVC,iç kapılar ahşap,duvarlar plastik boyalıdır.
Adresi : Gökemre sokak No:6/1 yavuz(100.yıl)mahallesi Süleymanpaşa/Tekirdağ
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Yeni Adalet Sarayı 1.İcra Müdürlüğü Önü Kat-3 Süleymanpaşa/Tekirdağ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR