TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 70 m² daire mahkemeden satılıktır

TEKİRDAĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065289
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ESKİCAMİ-ORTACAMİ MAH. / ESKİCAMİ
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
254,352 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No:2018/13 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Eskicamii Mahallesinde kain, 588 Ada, 1 Parsel nolu, 600,14 m² yüzölçümlü taşımaz üzerinde bulunan binanın 6/106 arsa paylı, zemin kat 5 nolu bağımsız bölüm tapu kaydında "MESKEN" vasıflı olup 254.352,30 TL muhammen bedelle satışa çıkarılmıştır.
Taşınmazın Hali Hazır Durumu:. Mevcut durumda mesken olarak kullanılmaktadır. Kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Ayrıca 5 nolu kömürlükte meskene aittir. Bina caddeye bakan ön cephesinden Zemin Kat+2 Normal Kat olmak üzere 3 katlı, arka cepheden ise 2 Bodrum Kat+Zemin Kat+2 Normal kat olmak üzere 5 katlı, betonarme karkas nitelikli yapıdır. Mesken brüt 70m² alanlıdır. Antre+Salon+2 Oda+Mutfak+Koridor+Tuvalet+Banyo+Balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Antre, Salon, Odalar ve Mutfak zeminleri halı kaplama, ıslak hacim zeminleri karo seramik kaplamadır, banyo tuvalet duvarları silme fayanstır, banyo ve mutfak tefrişatı MDF üzeri kaplama dolaplar ve mermer tezgahları ile tamdır. Pencereler ısıcamlı PVC, kapılar ahşap doğramadır. Doğalgaz kombili kalorifer sistemlidir. Şehir merkezine 300 mt. uzaklıkta, Muratlı Cd. üzerinde, hafif eğimli topoğrafik zeminde, tüm belediye hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
İmar Durumu :Uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut alanında bulunmaktadır. Parselin yola terkini vardır.
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü: 28/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 26/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR