TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 63 m² daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119178
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : AYDOĞDU MAH. / AYDOĞDU
Oda Sayısı : 2+1
: 63
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 21.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/460 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2019/460 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili, Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu Mahallesi, 1669 Ada, 41 Parsel, Zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz; imar planında bitişik nizam 4 katlı konut alanındadır. Dairenin bulunduğu bina Aydoğdu - Çınarlı Mahallesine Dıdvan İşsever Sokağa cephelidir. Belediye ve kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Genellikle orta ve düşük gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkiidedir. Ulaşımı kolaydır. Etrafında yoğun yapılaşma vardır. Hayrabolu caddesine yakındır. Asansörlü ve doğalgaz kombi sistemi kaloriferlidir. Dış cephesi mantolamalıdır. Satışa konu daire binanın zemin katında olup, 73,00 m2 brüt 63,00 m2 net kullanım alanına sahiptir. 2 oda+salon, mutfak+banyo hacimlerinden ibarettir. Pencereler ısıcamlı PVC, dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapı, salon ve oda zeminleri laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Duvarlar plastik boyalıdır. Mutfak dolapları yapılıdır. Banyoda klozet, lavabo ve duşa kabin mevcuttur. Doğalgaz kombi sistemi ile ısınmaktadır. Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Aydoğdu Mahallesi, Rıdvan İşsever Sok., Özlem Gönül Apt., No:30 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 247,00 m2
Arsa Payı : 61/494
İmar Durumu : imar planında bitişik nizam 4 katlı konut alanındadır
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ Adliye Sarayı -3. Kat İcra Daireleri Koridoru Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR