TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Süleymanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139503
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : 100. YIL MAH. / ALTINOVA
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA DEMOKRAT 27.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/51 Tal.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, DANIŞMA KISMI, KAT:-3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/51 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK.nun 133.maddesi hükümleri uyarınca ;satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçe, 450 Ada, 26 Parsel, YAVUZ Mahalle, Mengen Mevkii, B/4.normal/(18)bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz her ne kadar Yavuz mahallesi olarak geçse de fiilen 100.Yıl mahallesi olarak bilinen mevkide yer almaktadır. Taşınmaz mahalle merkezine yakın, şehir merkezine uzak bir konumdadır. Etrafında yeni yapılan 5-6 katlı binalar bulunmaktadır. Yakınında tren istasyonu, çevre yolu, Tekirdağ ilköğretim okulu, Orman İşletme Şefliği binaları bulunmaktadır. Belediyenin her türlü imkanlarından yararlanmakta olup, ulaşımı kolaydır. Bağımsız bölümün bulunduğu bina taşınmaz betonarme karkas yapı olup, Bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Parsel üzerinde 2 blok bina bulunmaktadır. Bina henüz oturulur duruma getirilmemiş olup, natamam seviyededir. Yeni bina olup, yıpranması yoktur. Bağımsız bölüm 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salon ve oda tabanları taminat, diğer alanlar seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Natamam olan bağımsız bölümün boya ve badanası yapılmış, kapıları takılmış, ancak mutfak dolapları, banyo dolabı, kalorifer petekleri, tesisat armatörleri takılmamıştır. Taşınmazın ortak alanlarında bulunan asansörün tamamlanmadığı görülmüştür. Bina bu hali ile %85 seviyesindedir. Yani binanın %15 eksiği bulunmaktadır. Yerinde yapılan ölçümde bağımsız bölüm net 75-m2 alana sahiptir.
Adresi : 100.Yıl mahallesi, Emre sokak, B Blok, 17/1, Kat:4, Daire:18 (çevre yolu kenarı) Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 1.740,33 m2
Arsa Payı : 4462/174033
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 uygulama imar planı içinde, ayrık nizam, 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ ADALET SARAYI, 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ, DANIŞMA KISMI, KAT:-3, SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/51 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR