TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964422
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / AYDOĞDU
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA DEMOKRAT 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4406 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa / Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/4406 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 1861 Ada, 127 Parsel, AYDOĞDU Mahallesi, 2.kat, 11 nolu mesken Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Bulunduğu konum itibariyle yeni yapılaşan bir bölgede yer almaktadır, genellikle orta gelir grubunun ikamet ettiği bir bölgededir. Taşınmaz halihazırda 4 katlı apartmanda 2. Katta, 11 nolu bağımsız bölümde yer almaktadır. Altlapı hizmetleri mevcuttur. Çevre yoluna, oto sanayı sitesine ve tekira alışveriş merkezine yakın konumdadır. Ulaşımı kolay olup, toplu taşıma araçları ile ulaşımı mümkündür. Taşınmazda doğalgaz kullanılmaktadır. Binada asansör vardır. Taşınmazda odalar ve salon zemini laminat parke, ıslak mahaller seramiktir. TAşınmaz 2+1 olup, 2 oda, salon, mutfak, banyo wc den oluşmaktadır.
Adresi : Çınarlı Mh., Kemancı Sk., No. 4, D.11 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 65m2
Arsa Payı : 26/424
İmar Durumu : Bitişik nizam 4 kat imarlıdır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Müdürlüğümüz dosyasından haciz kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa / Tekirdağ --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4406 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR