TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Süleymanpaşa'da 160 m2 çatı piyesli daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940160
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / ESKİCAMİ
: 160
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TEKİRDAĞ YENİ İNAN 04.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8112 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/8112 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, Hürriyet Mh., 1497 Ada, 270 Parsel,D blok, 4+çatı katı, 9 nolu dubleks bağımsız bölüm. Taşınmaz şehir merkezine uzak, Hürriyet Mahalle merkezinde Anadolu Sokak cephesinde yer almaktadır. Yakınında Tekirdağ Marmara Orta Okulu, Ticaret Borsa İlköğretim Okulu, Mektebim Özel Okul gibi kurumlar ile farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok ticari kuruluş yeralmaktadır. Etrafında genelde 4-5 katlı konutlar bulunmaktadır. Belediyenin tüm imkanlarından yararlanmakta olup ulaşımı toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır.
Taşınmazın bulunmuğu bina bodrum+zemin kat+ 4 normal kat olmak üzere 6 katlı betonarme karkas olarak yapılmıştır. Bina asansörlüdür, yaklaşık 10-15 yıllık binadır, yıpranma payı %10'dur.
9 nolu bağımsız bölümde hali hazırda ikamet edilmektedir. İcra konusu bağımsız bölümün kapalı olması nedeniyle iç kısımları tespit edilememiş, emsal daireler ve projesi üzerinden değrelendirme yapılmıştır. Bağımsız bölüm üst katı 1 oda, mutfak nişli salon, mutfak, banyo ve terastan oluşmaktadır. Alt katı; 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn Banyosu, giriş holü, iç hol ve balkondan oluşmaktadır. Salon ve oda tabanları laminat parke, diğer alanların tabanı ile ıslak alanların tavana kadar duvarları seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap, pencelere PVC doğramadır. BAğımsız bölüm bireysel kombili doğalgaz sistemi ile ısınmaktadır. Taşınmaz tercih edilen bir konut alanında kalmaktadır. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Hürriyet Mh. Anadolu Sk, D Blok, No.1 Daire 9 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 4/202
İmar Durumu : 1/1000 Uygulama İmar Planı içinde ayrık nizam 5 katlı konut alanındadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Yasal düzenleme gereği 31.03.2019 tarihinden sonra yatırılması durumunda, yatırıldığı tarihteki KDV oranı esas alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler ve ipotek kaydı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 1. İcra Müdürlüğü Önü Süleymanpaşa/Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8112 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR