ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Şarköy'de denize yakın 117 m2 çatı piyesli daire icradan satılıktır

ŞARKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040266
Şehir : Tekirdağ / Şarköy
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ŞARKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

ŞARKÖY 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
ŞARKÖY ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/285 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri: Tekirdağ İl, Şarköy İlçe, 14 Ada, 51 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 1 çatı katı 3 nolu dubleks Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz tapuda arsa vasıflı olup tatamı borçlu adına kayıtlıdır.parsel üzerinde 2 mesken ve 2 dubleks vardır. satışı yapılacak olan 1 çatı kat 3 nolu dubleks meskendir. Zemin kat sağ tarafından mermer merdivenlerle 1.kata çıkılan salon,açık mutfak 2 yatak odası banyo hol ve balkon salon köşesinden merdivenler ile çatı katına çıkıldığında 1 yatak odası ebeveyn banyosu ile büyükçe bir teras bulunmaktadır.Balkon ve teras ahşap lambiri çatı yapılarak orta kısımdan cam bir havalandırma bırakılmıştır. mesken denize 100 mt çarşıya 1500 mt mesafededir.yüz ölçümü 117 m2 dir.
Yüzölçümü : 117 m2 İmar Durumu : Ayrık nizam 2 kat 0,35-0,70 imar lejantlıdır.
Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ŞARKÖY ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR