ŞARKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ Şarköy'de 109 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ŞARKÖY SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180445
Şehir : Tekirdağ / Şarköy
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30 Satış
Muhammen Bedeli
:
146,945 TL
Birinci Satış Günü
:
28.07.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.08.2020 14:30
Satış Yeri
:
Şarköy Adliyesi Bodrum Alt Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞARKÖY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/30 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli Şarköy İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 58 ada 11 parsel numaralı 367,57m2 yüzölçümlü, tapuda Arsa vasıflı 8/66 arsa paylı 1. Kat bağımsız bölüm:4 nolu mesken nitelikli taşınmaz 29.04.1992 tarihli 51/9 numaralı ruhsatlı projesine göre; 58 ada 11 parsel numaralı arsa üzerinde, 3 katlı,9 daireli Güven Apartmanının 1. Katında yer almaktadır. Bitişik nizam olarak inşaa edilmiş mesken 109 m2 yüzölçümlü olup, 3 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-tuvalet, depo ve antreden oluşmaktadır.Dairenin sığınağı bulunmaktadır.Daire oturulabilir düzeydedir. Daireninİç kapı ve doğramaları ahşap olup, pencereler PVC dir. Dış kapısı çelik kapıdır.Binanın ısıtma sitemi sobalı olup, daire giriş kapısına doğalgaz tesisatı çekilmiştir. Banyonun tavanında rutubetten dökülmeler mevcuttur. Mutfak dolapları yıpranmış ve bakımsız vaziyettedir. Mutfak. Banyo, hol ve balkon zeminleri seramik odaların ve salonun zemini marley ile kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu 58 ada 11 parsel Bitişik Nizam 4 Kat yapılaşma imar lejantlıdır.Taşınmaz, tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup; su, kanalizasyon, çöp toplama, toplu taşıma hizmetlerinden, elektrik ve telekominasyon(kablosuz alt yapılar dahil) alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın çevresinde genel olarak 4 katlı konut niteliğinde yapılar bulunmaktadır. Taşınmaza yürüme mesafesinde Sağlık Ocağı, Halkeğitim Merkezi Binası, okul binaları ve semt pazarı ve çeşitli marketler bulunmaktadır. Taşınmazın, Şarköy ün en işlek Caddesi olan Atatürk Caddesine mesafesi yürüyerek 600m, kıyıya uzaklığı ise kuş uçuşu 200m dir.
Adresi : Rüzgar Sok. Güven Apt. Dış Kapı No:7 İç Kapı 1. Kat 4. Nolu Bağımsız Bölüm,Şarköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 367,57 m2
Arsa Payı : 8/66
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 146.945,91 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir. Ayrıca Taşınmazın tapu kaydınınüzerinde "Şarköy Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünün 28.01.2016 tarih ve 691 sayılı yazısına istinaden 1.260,00TL lik Kamu haczi" olduğuna ilişkin şerh ile"AT 3402 Sayılı Kanunun 22.maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir " şeklinde beyan şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 28/07/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Şarköy Adliyesi Bodrum Alt Kat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR