SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Saray'da 2+1 daire icradan satılıktır

SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154057
Şehir : Tekirdağ / Saray
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SARAY
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Yayınlandığı Gazeteler

SARAY GÖZLEM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/37 Tal
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAY (TEKİRDAĞ)
İCRA DAİRESİ
2019/37 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili Saray ilçesi Yeni Mh. İstanbul Caddesi mevkii 787 ada 1 parsel 3. Kat 19 bağımsız bölüm mesken nitelikli 1/76 arsa paylı taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Ana taşınmaz üzerinde zemin kat + asma kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı betonarme karkas nitelikli yapı mevcut olup , satışa konu taşınmaz yapının 3. normal katında bulunan 19 bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. 1/1000 uygulama imar planı içerisinde bitişik nizam 5 katlı ticaret ve konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz İstanbul Caddesine cephelidir. Etrafında 4-6 katlı genelinde zemin katı işyeri olan yapılar bulunmaktadır. Bulunduğu cadde ticari yönden yoğun olan bir bölgedir. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup ulaşımı kolaydır. Taşınmazın mantolaması ve dış cephe boyası yapılmıştır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Doğalgaz tesisatı çekilmiştir. Taşınmaz 2 oda 1 salon mutfak, banyo tuvalet ve holden oluşmaktadır. 1 odası aydınlatmaya bakmaktadır. Oda ve salon tabanları laminant, diğer alan tabanları ile ıslak hacim duvarları seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap pencereler PVCdış kapı çelik doğramadır.
Adresi : Tekirdağ ili Saray ilçesi Yeni Mh. 787 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 67,34 m2
Arsa Payı : 1/76
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Saray Uygulama İmar Planı dahilinde olup bitişik nizam 5 kat ticaret ve konut alanında yer almaktadır. 1/1000 ölçekli Saray Uygulama İmar Planında bu alanlar için " yol boyu ticaret alanlarında zemin katlar ticari kullanımlara ve zemin üstü katlar konut kullanımına ayrılmıştır. Bu alanlarda atölye niteliğindeki imalat yapılara. Zemin katta arsanın tamamına inşaat yapılabilir. Zemin üstü katlarda planda yazılı arka bahçe mesafesi uygulanır. Kademe hattının imar parselini böldüğü durumlarda, parselin tamamında yol boyu ticaret lejantı uygulanır. Ancak imar adası başına isabet eden parsellerde ada bütününde kitle etüdü yapılar imar durum düzenlenir " denilmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :01/12/2006-11371 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilere satış ve sınırlı aynı hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020İcra Dairesi Hesap Bilgileri Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O. Iban No : TR280001500158007300568250

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR