SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Saray'da 111 m² daire icradan satılıktır

SARAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063419
Şehir : Tekirdağ / Saray
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SARAY
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SARAY GÖZLEM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/156 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAY(TEKİRDAĞ)
İCRA DAİRESİ
2019/156 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ ili Saray ilçesi Yeni Mh. Midye mevkii 355 ada 44 parsel 3. kat 12 bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. Taşınmaz kat irtifakı kurulmuş bodrum + zemin + asma kat + 4 normal kattan müteşekkil ana binadaki 165/5255 arsa paylı tapuda ve fiiliyatta üçüncü normal kattaki mesken nitelikli 12 nolu bağımsız bölümün tamamıdır.Bina 8 yaş civarındadır. Binanın dış cephesi izolasyonlu ve sıva üzeri boyalıdır. Binanın zemin + asma katında işyerleri normal katlarında mesken olarak kullanılan bağımsız bölümler bulunmaktadır. Binanın bağımsız bölüm olarak kullanılan bağımsız bölümlerine girişi binanın güney doğu cephesindedir. Asansör mevcuttur. Binanın mesken giriş kapısı camlı demir kapıdır. Binanın mesken girişi zemini ve merdiven basamakları mermer, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Binanın merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Çatısı kiremit kaplıdır. Merkezi sistem kaloriferlidir. III-B yapı sınıfında olup, bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, internet, otobüs kanalizasyon gibi her türlü belediye ve altyapı hizmetleri ile ulaşım imkanlarından kolayca faydalanabilecek konumda olup, okul, alışveriş alanları, park, banka şubesi, postane , cami alanı içerisinde yer almaktadır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı olup, mimari projesine göre hol, vestiyer, 3 oda, salon, mutfak, ebeveyn banyo,ve balkondan müteşekkildir. Hol vestiyer zemini seramik, duvarlar ve tavan boyalıdır. Salon ve odaların yer döşemesi laminatparke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tezgah mermerit,tezgah alnı seramik, tezgal altında ve üstünde ahşap dolaptan yapılıdır. Banyo zemin ve duvarları seramik, wc de lavabo, banyoda duş teknesi, kabini, klozet, ayaklı lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır. Pencereler ısıcamlı PVC doğrama, iç kapılar ahşap kapıdır. Bağımsız bölüm kaloriferlidir. Bağımsız bölümün faydalı kullanım alanı 5,90 m2 balkon, 105,70 m2 daire olmak üzere toplam 111,60 m2'dir.
Adresi : Tekirdağ ili Saray ilçesi Yeni Mh. 355 ada 44 parsel
Yüzölçümü : 111,60 m2
Arsa Payı : 165/5255
İmar Durumu : Saray Belediye Başkanlığının yazısına göre taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde, blok nizam 5 kat özel yapılanma koşullu ticaret alanındadır. 1/1000 ölçekli saray uygulama imar planı notlarında özel yapılanma koşullu ticaret alanında (BL-5) zemin katlar ticari kullanımlara ve zemin üstü katlar konut kullanımına ayrılmıştır. Bu alanda yapılacak yapılar blok boyu ve blok derinliği 3030 sayılı belediye kanunu kapsamı dışında kalan belediye tip imar yönetmeliği hükümlerine uygun olarak (azami blok boyu 50 m ve azami blok derinliği 40 m yi geçmemek ve hiçbir yerde arka bahçe sınırına 3 m den fazla yaklaşmamak kaydı ile söz konusu yönetmeliğin 28. Maddesine uygun olarak düzenlenir. Bu alanda yapılacak yapıların ön ve yan bahçe mesafelerini teşekküle uygun olarak düzenlemeye belediyesi yetkilidir denilmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :01/12/2006-11371 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince yabancı gerçek ve tüzel kişilere satış ve sınırlı aynı hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Saray Adliyesi Mezat Salonu - Saray Adliyesi Zemin Kat SARAY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2019İcra Dairesi Hesap Bilgileri
Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O.
Iban No : TR280001500158007300568250

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR