MARMARA EREĞLİSİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Tekirdağ Marmaraereğlisi'nde 2 katlı müstakil mesken mahkemeden satılıktır

MARMARA EREĞLİSİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153911
Şehir : Tekirdağ / Marmaraereğlisi
Semt-Mahalle : YENİÇİFTLİK MAH. / MARMARAEREĞLİSİ
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
379,884 TL
Birinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
MARMARAEREĞLİSİ ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARAEREĞLİSİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tekirdağ İl, Marmara Ereğlisi İlçe, Yeniçiftlik Mah. Köyaltı mevkii 5570 Parsel arsa nitelikli taşınmazdır.
Tekirdağ İli, Marmaraereğlisi İlçesi, Yeniçiftlik Mahallesi, Köyaltı mevkiinde bulunan 315,00 m2 yüzölçümlü,5570 parsel numaralı arsa vasıflı taşınmaz, Tekirdağ-İstanbul yoluna yaklaşık 471 metre, ilçe merkezine yaklaşık 9660 metre uzaklıkta ve Hürriyet 9. Sokak üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde zemin+1.kat ve çatı katından oluşan bina bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi taş kaplı 75 cm yüksekliğinde duvar ve duvar üzerinde demir korkuluklar mevcuttur. Binanın giriş katında zemini seramik, üstü kısmen beton, kısmen ahşap pergule teras mevcuttur. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, giriş kat cephesi kayrak taşı ile kaplanmıştır. Taşınmaza giriş çelik kapı ile sağlanmakta olup, zemin katında şömine bulunan, zemini seramik duvarları plastik boyalı salon, mutfak ve zemini ile duvarları seramik banyo bulunmaktadır. Giriş katından 1. kata çıkış mermer merdiven ile sağlanmakta olup, 1. katta zemini seramik, duvarları plastik boyalı 3 oda,zemini ve duvarları seramik banyo bulunmaktadır. Çatı katına çıkış ahşap merdiven ile sağlanmakta çatı katında üstü ahşap kaplı zemini seramik, duvarları plastik eğik çatı 1 oda, zemini ve duvarları seramik banyo bulunmaktadır. Taşınmazın iç kapıları ile pencereleri PVCdir. Tapu kayıtlarının tetkikinde 1/2 hissesinin İdris BABUR, 1/2 hissesinin ise Aliye BABUR adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın 54,00 m2 zemin üzerine 1. kat ve çatı katı olmak üzere toplam 162,00 m2 yüzölçümlü olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Yeniçiftlik Mah. 5570 parsel Marmaraereğlisi/TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 315,00 m²
İmar Durumu : Ayrık nizam, 2 kat konut, Taks:0,20 Kask;0,40yi geçemez.
Kıymeti : 379.884,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MARMARAEREĞLİSİ ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
*** İİK. 127 maddesi gereğince gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçmesine karar verilmiştir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR