ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Kapaklı'da 95 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032724
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KAPAKLI
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 01.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1751 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,750 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/1751 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 197 Ada, 7 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 3.Kat 5 nolu b.b.Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat 4 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş üçüncü normal katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, çatısı, ortak alanları tamamlanmıştır, yüzde yüz seviyesinde bitmiş yaklaşık 10 yıllık binadır. Fiiliyatta taşınmaz maliki değil kiracısı meskende ikamet etmektedir. Keşif sırasında yerinde yapılan incelemede Mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Mesken 95,00 m2 net kullanım alanlıdır; mimari projesinde brüt kullanım alanı ile alakalı bilgi verilmemiştir. Salon ve odaların döşemeleri laminat kaplama; mutfak ve koridor döşemeleri ise seramik kaplamadır. Banyo-Wc döşeme ve duvarları ise seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır. Oda ve mutfak tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Pencereler PVC Doğrama, camlar ısı camdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Ahşap kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Dairenin ısıtması kat kombisi doğalgaz ile sağlanmaktadır. Mesken Kapaklı Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Kapaklı Belediyesine 150,00 metre kuş uçuşu uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. No:5 3.Kat D:5 ( Tapuda Kapaklı Mah. 197 Ada 7 Parsel 3.Kat 5 Nolu B.B. ) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 374 m2Arsa Payı : 140/1430
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Kapaklı Revizyon Uygulama İmar Planı İçinde Ayrık ya da İkiz Nizam 5 Kat ticari imarlı alanda olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 175.750,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 18/07/2008 tarihli Yönetim Planı, Haciz ve İpotek
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK.127.Maddesi gereğince adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) ve mernis adresi tespit edilemeyen, kaydı olmayan alakadarlara ve diğer takip ilgililerine gönderilen satış ilanı tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu gazetede yayınlanacak satış ilanınıntebliğ yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR