ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Kapaklı'da 2+1 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200429
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1568 TLMT
Muhammen Bedeli
:
140,700 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
22.10.2020 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇERKEZKÖY

İCRA DAİRESİ

2019/1568 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 1061 Ada, 26 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 11 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 3 Normal Katlı betonarme yapı tarzında inşa edilmiş binanın 2. Normal katindadır. Keşif anında yerinde yapılan incelemede mesken salon, 2 oda, mutfak, banyo-tuvalet, hol, koridor ve balkondan ibarettir. Salon, oda döşemeleri, koridor laminat parke; ıslak hacimler ise seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı astar kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğrama, Giriş kapısı çelik, iç kapılar lake kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı mermerittir. Petekler mevcut olup gaz bağlantısı yapılmamıştır. Mutfakta temiz su armatürleri takılı olmayıp muhtelif dolap kapaklarında eksiklik bulanmaktadır. Proje ve yerinde yapılan ölçümler neticesinde toplam net kullanım alanı 67,00 m2'dir. Ayrıca taşınmaza ait mimari projede ortak kullanım alanları ve brüt alanla ilgili bilgiye yer verilmemiştir. Mesken Kapaklı Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.

Adresi : Kapaklı Mah. 1061 Ada 26 Parsel K:2 D:11 Kapaklı / TEKİRDAĞ

Yüzölçümü : 537 m2

Arsa Payı : 88/1434

İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup İkiz Nizam 4 kat, T.A.K.S = 0.4, Emsal: 1.60 yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 140.700,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : 08/08/2017 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek

1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 22/10/2020 günü 11:45 - 11:50 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
---------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1568 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2020

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR