ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Kapaklı'da 2+1 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181409
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Binadaki Kat Sayısı : 4

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/894 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/894 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 784 Ada, 9 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Kapaklı İlçesi, 784 ada, 9 parsel tapuda 457,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+3 normal katlıdır.Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı olup, Sümbül Sokak cephesi kaba sıvalı haldedir. Asansör yoktur. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken binanın 2. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve balkon hacimlerinden oluşup ana bina girişine göre arka kısımda yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Bahsi geçen mesken halihazırda boş olup 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Antre ve odaların zeminleri laminat parke, mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin doğalgaz tesisatı çekilmiş olup abonelik yapılmamıştır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, iç kapılan amerikan panel, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Mesken Kapaklı ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Bahçelievler Mah. Sümbül Sok. No:9 (Tapuda Kapaklı Mah. 784 Ada 9 Parsel 6 Nolu Bb) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 457 m2
Arsa Payı : 80/1046
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planına göre aynk ikiz nizam 4 kat, TAKS: 0.40 imarlıdır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Dosya alacaklısı Varlık Yönetim Şirketi olması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 02/11/2010 tarihli yönetim planı, tedbir,haciz
2. Satış Günü : 20/08/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- Adalet Bakanlığı İcra İflas İşleri Dairesi Başkanlığı'nın 18/06/2020 tarih 86420598-428/3900 Sayılı yazısı ile ''Birinci ihale işlemi tamamlanmış olup alıcı çıkmaması nedeniyle ikinci ihale gününe bırakılan taşınmaz satışının Covid-19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını ve yargı alanında doğabilecek hak kayıplarını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında 26/03/2020 tarih ve 31080 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 7226 sayılı kanunda öngörülen durma süresi içinde kalması nedeniyle icra edilememesi halinde birinci ihalenin geçerli olduğu ve sadece ikinci ihalenin yapılması gerektiği'' yönünde görüş bildirmesi nedeniyle Adalet Bakanlığı İcra İflas İşleri Dairesi Başkanlığı'nın ilgili yazısında yazan hususlar gözönünde bulundurularak belirtilen yer, gün ve saatte açık artırma usulüyle taşınmazın sadece 2.satışı yapılacaktır. İkinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. İhale KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca KDV'den Muaftır. (Dosya alacaklısı Varlık Yönetim Şirketi olması nedeniyle) (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/894 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR