ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çorlu'da 125 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129857
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : ŞEYHSİNAN MAH. / ÇORLU
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1343 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/1343 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Şeyhsinan mahallesi, 2549 ada, 10 parseldeki 13.002,71 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 56/13002 arsa paylı, B blok, 2.kat 17 nolu bağımsız bölüm ihaleye konudur. Fiili adresi Şeyhsinan mahallesi, Kızılcık 6.aralık sokak, Referans Sitesi B blok, no: 4/3 adresidir. İmar planında emsal.2,00, konut alanında bulunmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 19/10/2016'dir. Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi bulunamamaktadır. Taşınmaz üzerinde A1, A2, B ve C bloktan oluşan açık yüzme havuzu ve açık, kapalı otoparkı bulunan Referans isimli site bulunmaktadır. Altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Betonarme bina iki bodrum kat+zemin kat+11 normal katlı olup dış cephesi mantolama yapılmış dış cephe akrilik boya ile boyalıdır. Binada doğalgaz tesisatı tamamlanmıştır. Binada asansör bulunmaktadır. Bağımsız bölümün dış kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel kapıdır. Meskende panel radyatör montajı da tamamlanmıştır. Meskende 3 oda, salon,antre, mutfak, banyo, ebeveyn banyo ve iki balkon mevcuttur. Salon ve odaların zemin kaplaması laminat parke, antre koridor, mutfak ve ıslak hacim zeminleri seramik ile kaplıdır.Taşınmazın banyosunda duvarları seramik, tavanları 60/60 cm'lik asma tavandır. Banyolarda aynalı dolaplı hilton lavabo, alafranga klozet, duşakabin ve duş teknesi bulunmaktadır. Mesken brüt 125,12 m2'dir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1343 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları

7- Düzenlenecek açık artırma ilanının ilgililere tebliğ edilmesine, tebligat yapılamayan ilgililere( ki buna borçlu da dahildir) gazete ilanının 7201 sayılı Tebligat Kanununun 28. maddesi gereğince ilanın tebliğ yerine geçmesine,ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR