ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çorlu'da 116 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112327
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : KAZIMİYE MAH. / SİLAHTAR
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/200 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2019/200 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Kazimiye mahallesi, 202 ada, 238 pareslde 3724,65 m2 taşınmaz üzerinde bulunan 20/1860 arsa paylı, B blok 2.kat 6 numaralı bağımsız bölümdeki mesken( Fiili adrsi; Kazimiye mahallesi, Acıbadem sokak, Assaray SİTESİ, B blok No.14/B olduğu görülmekle, imar planında ayrık nizam 6 kat konut alanında bulunmaktadır. Yapı ruhsat tarihi 10/11/2010, yapı kullanma izin belge tarihi 21/04/2016 olup taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+5 normal kattan oluşan dış cephesi ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı, pencere doğramaları pvc olan Assaray Sitesi B blok bulunmaktadır. Altyapı hizmetlerinden faydalann taşınmazın çevresinde yeni konut inşaatları devam etmekle, binada doğalgaz tesisatı tamamlanmış olup, asansör bulunmaktadır. Meskenin dış kapı numarası "4" olarak numaralandırılmıştır Meskenin dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap pres kapı olup, meskende panel radyatör ve kombinin varlığı görülmekle 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve tuvalet tespit edilmiştir. Salon ve odalar ve antrenin zemin kaplaması laminat parke, mutfağın zemin kaplaması seramik, duvar ve tavanları boyalıdır. Meskende kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Banyo ve tuvaletin zemin ve duvar kaplaması seramik, tavanları 60x60 cm asma tavandır. Mutfakta tezgahı granit olan mutfak dolabı, banyoda duş teknesi, duşakabin alafranga klozet aynalı dolaplı lavabo tuvalette alaturka tuvalet taşı ve lavabo bulunmaktadır Mesken brüt 116,50 m2'dir
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR