ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çerkezköy'de 85 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947561
Şehir : Tekirdağ / Kapaklı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KAPAKLI
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1359 Tal.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/1359 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 439 Ada, 28 Parsel, KAPAKLI Mahalle/Köy, B Blok 1.Kat 4 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Kapaklı İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 439 ada, 28 parsel tapuda 1.460,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan B blok; 2011 yılı yapı ruhsatlı bodrum+zemin+asma+4(çp) normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dışı mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Doğalgaz sistemi çekilmiş olup asansör mevcuttur. Merdivenler mermer, korkulukları alüminyum doğramadır. Mesken binanın 1. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre,wc,banyo ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Ana bina girişine göre sağ ön kısımda yer alıp belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen 4 No.lu meskende malik ikamet etmekte olup 85 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar plastik boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke ,antre,mutfak ,banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri ısıcamlı plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel,dış kapısı çeliktir. Mutfakta laminat kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Kapaklı ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Erbay Cad. Birlik Sitesi No:16-18 (Tapuda Kapaklı Mah. 439 Ada 28 Parsel B Blok 1.Kat 4 Nolu BB) Kapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.460 m2
Arsa Payı : 50/2760
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında ikiz nizam ,5 kat ticaret+konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 19/10/2012 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR