ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çerkezköy'de 75 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115238
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1083 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/1083 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 366 Ada, 7 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 13 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 366 ada, 7 parsel tapu kaydında 582,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 2016 yılı yapı ruhsatlı bodrum+zemin+4 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı,dış cephe boyalıdır. Asansör aktif değildir. Doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları alüminyum doğramadır. 13 No.lu mesken ana bina girişine göre sol ön kısımda 4. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yolu çakıl taşlı olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken halihazırda boş olup net 75 m2, brüt ise 90 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Salon tavanı spot aydınlatmalıdır. Antre,mutfak ve odaların zeminleri laminat parke, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin iç kapıları amerikan panel dış kapısı çeliktir.Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur.Meskenin doğalgaz gaz tesisatı çekilmiş,radyatörleri asılmıştır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : Bağlık Mah. Altın Sok. No:4 (Tapuda Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. 366 Ada 7 Parsel 13 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 582 m2 Arsa Payı : 27/582
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli meri revizyon uygulama imar planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam, 5 kat imarlı, T.A.K.S.=0,40, K.A.K.S.=2,00 yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 135.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 28/03/2018 tarihli yönetim planı
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1083 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR