ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çerkezköy'de 50 m² 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154697
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : VELİKÖY OSB MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1515 Tal
Muhammen Bedeli
:
79,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
17.06.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/1515 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 159 Ada, 9 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, C3 Blok zemin kat 4 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz meskenin bulunduğu parsel üzerinde yüksek yapılı bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı inşa halinde bloklar vardır. Dava konusu taşınmazın içinde bulunduğu blok ise bu bloklardan C-3 Bloktur. Keşif anında kıymet takdiri istenilen mesken C3 Blokta Bodrum + Zemin kat + 9 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın zemin katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, ortak alanlar çoğunlukla tamamlanmıştır. Keşif anında yerinde yapılan incelemede mesken salon, 1 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Projesinden farklı olarak mutfak ile salon arasındaki bölme duvar kaldırılarak mutfak ve salon tek mahal içinde (Amerikan Mutfak) bırakılmıştır. Mesken 50,00 m2 net kullanım alanlı ve 70,00 m2 brüt kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminat kaplamadır. Mutfak ve koridor döşemeleri, ıslak hacimlerin döşeme ve duvarları ise seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğramadır, camlan da takılmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır ve daire içi kapılar yoktur, takılmamıştır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcut olup MDF kaplamadır. Mutfak tezgahı laminat olarak imal edilmiştir. Dairenin kat kombisi mevcut değildir fakat radyatör peteklerinin yerinde takılmış olduğu görülmüştür. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina dolmuş ile ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 6.800,00 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.

Adresi : Veliköy Sanayi Mah. VeliaportC3 Blok Zemin Kat D:4 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 32.694,50 m2 Arsa Payı : 40/33990
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli meri revizyon uygulama imar planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, E: 1,60 Hmax: Serbest yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 79.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 22/07/2005 Tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 159 Ada, 9 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, C1 Blok 1.Kat 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz meskenin bulunduğu parsel üzerinde yüksek yapılı bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı inşa halinde bloklar vardır. Dava konusu taşınmazın içinde bulunduğu blok ise bu bloklardan C1 Bloktur. Keşif anında kıymet takdiri istenilen mesken C1 Blokta Bodrum + Zemin kat + 9 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın 1. normal katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, ortak alanlar çoğunlukla tamamlanmıştır. Keşif anında yerinde yapılan incelemede mesken salon, 1 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Projesinden farklı olarak mutfak ile salon arasındaki bölme duvar kaldırılarak mutfak ve salon tek mahal içinde (Amerikan Mutfak) bırakılmıştır. Mesken 50,00 m2 net kullanım alanlı ve 70,00 m2 brüt kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri laminat kaplamadır. Mutfak ve koridor döşemeleri, ıslak hacimlerin döşeme ve duvarları ise seramik kaplamadır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğramadır, camları da takılmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır ve daire içi kapılar yoktur, takılmamıştır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcut olup MDF kaplamadır. Mutfak tezgahı laminat olarak imal edilmiştir. Dairenin kat kombisi mevcut değildir fakat radyatör peteklerinin yerinde takılmış olduğu görülmüştür. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina dolmuş ile ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 6.800,00 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Veliköy Sanayi Mah. Veliaport C1 Blok 1.Normal Kat D:6 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 32.694,50 m2 Arsa Payı : 40/33990
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli meri revizyon uygulama imar planında Konut Alanı fonksiyonunda kalmakta olup, E: 1,60 Hmax: Serbest yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 81.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 22/07/2005 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1515 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR