ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çerkezköy'de 204 m2 villa icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945719
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 4+2
: 204
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1356 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/1356 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1282 Ada, 15 Parsel, GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA Mahalle/Köy, A2 Blok 2 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Çerkezköy İlçesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. 1282 ada, 15 parsel tapuda 5.924,85 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde site içerisinde 2010 yılı yapı ruhsatlı aynı özellikte 11 adet villa tarzında yapı bulunmaktadır. Sitenin çevre düzenlemeleri yapılmış olup orta alanda çocuk ve yetişkin yüzme havuzu vardır. Sitenin bulunduğu bölgede tek ve iki katlı müstakil ve site şeklinde yapılaşma mevcuttur.Bahsi geçen mesken halihazırda boş durumdadır. Site girişinden sol ön kısımda yer alan mesken olup onaylı mimari projesine göre zemin + 1 katlıdır. Zemin kat salon, oda mutfak ,antre, wc ve terastan, 1. kat 3 oda,antre,banyo,ebeveyn banyosu ,elbise odası ve 2 balkon hacimlerinden oluşup 204 m2 kullanım alanına sahiptir.Dış cephesi ısı yalıtımlı mantolama ile kaplı olup dış cephe boyalıdır. Oda zeminleri laminat parke, duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır.Antre ve mutfak zemini granit, tavanlar asma tavandır.Islak hacimler kalebodur duvarlar tavana kadar fayansla kaplıdır.Mutfakta lake kapaklı mutfak dolabı ve granit tezgah mevcuttur. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılan laminat kapıdır.Cam ve çerçeveler ısıcamlı plastik doğramadır. Zemin kattan birinci kata ahşap döner merdivenle bağlantısı mevcuttur. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde, yolu asfalt olup, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. Ambardere Mevkii Doğa Evleri (Tapuda 1282 Ada 15 Parsel A2 Blok 2 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 5.924,85 m2
Arsa Payı : 90/997
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 2 kat imarlı T.A.K.S 0,15 , K.A.K.S 0,30?dur.
Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 26/02/2013 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1356 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR