ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ Çerkezköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153975
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/46 Tal
Muhammen Bedeli
:
112,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
17.06.2020 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2020/46 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 538 Ada, 1 Parsel, GAZİ MUSTAFA KEMALPAŞA Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Çerkezköy İlçesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 538 ada, 1 parsel tapu kaydında 366,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; zemin+4 normal+çatı katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır.Asansör yoktur, doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 2. katında, yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda,mutfak, antre, banyo,wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken de kiracı ikamet olup net 75 m2,brüt 90 m2, kullanım alanına sahiptir. Duvarlar düz ince sıvalı, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Oda zeminleri laminat parke, antre,mutfak ve banyo fayans ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin iç ve dış kapılan ahşap pres kapıdır.Mutfakta profil kapaklı mutfak dolabı ve fayans tezgah mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Pencereler ısıcamlı plastik doğramadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp her türlü ulaşım imkanına sahiptir. Mevcut durumda söz konusu taşınmazın iç yapısı yıpranmış olup tadilat ihtiyacı vardır.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. Şehit Doğan Çabuk Sok. Doğan Ve Keleş Apt. No:8 (Tapuda 538 Ada 1 Parsel 2.Kat 6 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 366 m2 Arsa Payı : 72/684
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli meri revizyon uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam,5 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 112.500,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 19/06/1998 tarihli yönetim planı, ipotek
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR