ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Çerkezköy'de 120 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947605
Şehir : Tekirdağ
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7144 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/7144 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 428 Ada, 4 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Çerkezköy İlçesi, GMKP. Mahallesi 428 ada, 4 parsel tapuda 916 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı,dış cephe boyalıdır. Asansör mevcut olup, merdivenleri mermer ,korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 4. katında girişe göre sağ arka kısımda yer alıp onaylı mimari projesine göre: 3 oda, salon, mutfak,antre , wc, banyo, ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Bahsi geçen mesken halihazırda kullanılmakta olup 120 m2 kullanım alanına alana sahiptir. Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. İç kapıları amerikan panel ,dış kapı çeliktir. Pencerleri plastik doğrama ısı camlıdır.Antre, mutfak zemini kalebodur , oda zeminleri laminat parke ile döşelidir.Islak hacim duvarları fayans ile kaplıdır.Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur.Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Kat mülkiyet tapusu mevcuttur.
Adresi : Gazi Mustafa Kemal Paşa Mah. Öztrak Cad. No:7 (Tapuda 428 Ada 4 Parsel 4.Kat 15 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 916 m2
Arsa Payı : 120/3000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama planında metropoliten iş merkezi alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam 6 kat yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (takibe konu kredi-borç konut finansmanından kaynaklanmaktadır.)
Kaydındaki Şerhler : 13/06/2005 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7144 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR