TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Barbaros Mahallesi'nde 146 m2 dubleks daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960140
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / BARBAROS
: 146
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2965 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Tekirdağ 2. icra Dairesi Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
2. İCRA DAİRESİ
2017/2965 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1-Taşınmazın Tapu Kaydı Ve Diğer Özellikleri:Tekirdağ İli,Süleymanpaşa İlçesi, Barbaros Mah. Maymundere Mevki, 189 Ada, 2 Parsel, Tamamı 3.985,50 m² yüzölçümlü, A.B.C.D Bloklu Betonarme Binalar ve arsası nitelikli ana taşınmazda A Blok, Kat:6+7. Kat, 13 No'lu Dubleks Mesken Nitelikli Taşınmaz adres olarak; Barbaros Mah. Maymundere Mevki, İstanbul Seyehat Evleri Sit. Egemen Sok. No:2,A Blok, D:13 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz belediye her türlü hizmetinden faydalanmakta olup genellikle orta gelir gruplarının tercih ettiği bir mevkide, deniz manzaralı, ana bina 8 kat+teras katlı olarak karkas tarzda inşa edilmiş, her katta iki dairesi olan blok asansörlü, kömür kaloriferli, yüzme havuzu ve sosyal tesisleri olan, 18 yıllık bakımlı bir sitedir. Dubleksin alt katının net alanı 116,00 m² + üst katı net alanı 30,00 m² olmak üzere toplam 146,00 m² dir.(Balkon ve teras net alana dahil değildir.) Alt katta 3 oda, + salon+ mutfak,banyo+wc+hol+antre ve balkon hacimlerinden, üst katı ise 1 oda+mutfak+banyo ve teras hacimlerinden ibarettir. Dış kapısı çelik, pencereler ısı camlı pvc'dir. İçinin yapılı ve mesken olarak kullanıldığı belirtilmiştir.
İmar Durumu :Taşınmazın Uygulama İmar Planı İçerisinde, E=2,25 ,Hmax=27,50
Metre,Blok Nizamda 8 Kat +Teras Katlıdır. Denilmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 17.12.2007 Tarih ve 14676 Yevmiyeli Yönetim Planı
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 2. icra Dairesi Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2965 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR