TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tekirdağ/Barbaros Mahallesi'nde 105 m2 daire icradan satılıktır

TEKİRDAĞ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960435
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
Semt-Mahalle : BARBAROS MAH. / BARBAROS
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA DEMOKRAT 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/468 Tal.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ-SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TEKİRDAĞ
1.İCRA DAİRESİ
2018/468 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Süleymanpaşa İlçe, 189 Ada, 2 Parsel, BARBAROS Mahalle/Köy, Maymundere Mevkii, A/1(3)bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın üzerinde 4 adet zemin kat+7 normal kattan oluşan betonarme karkas bir yapı bulunmaktadır. Satışa konu mesken yaklaşık 20 yıllık olup, yıpranması %25 dir. Binada asansör mevcut olup, aktif durumdadır. Yapı doğal gaz ile ısınmaktadır. Ancak 3 nolu meskenin kapısına kadar doğal gaz hattı çekilmiş, saat bağlanmamıştır. 3 oda, 1 salon, banyo wc ve mutfak ve balkondan ibaret olup, 105-m2 kullanım alanına sahiptir. Daire giriş kapısı çelik, duvarlar saten boyalı, kantonpiyerlidir. Koridor ve ıslak hacimler seramik, salon ve odalar lamine parke ile kaplıdır. Dış doğramalar PVC ısı camlıdır. Kuş uçuşu sahile 750 metre, Barbaros mahalle merkezine 1.800-metre, Altınova mahallesine 2.900 metre, Tekirdağ Valiliğine 8.800 metre mesafededir. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz bulunduğu konum itibari ile Belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmakta olup, orta gelir grubuna hitap etmektedir. Ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Barbaros Mahallesi, Egemen Sokak, İstanbul Seyahat Evleri Sitesi A Blok, 1.Normal Kat No:3, Süleymanpaşa/Tekirdağ
Yüzölçümü : 3.985,50 m2
Arsa Payı : 15/920
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planında ayrık nizam, emsal 2,25 H:27,50 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Aile konutu şerhi mevcut olup, taşınmaz bu şerhten ari olarak satılacaktır.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : TEKİRDAĞ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ-SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/468 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR