TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tavas Ulukent Mahallesi'nde 384 m² arsa üzerinde bahçeli kerpiç ev icradan satılıktır

TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112679
Şehir : Denizli / Tavas
Semt-Mahalle : ULUKENT MAH. / TAVAS
: 384
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/331 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAVAS
İCRA DAİRESİ


2019/331 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Tavas İlçesi, Ulukent Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 56Cilt, 5468 Sayfa Noda Kayıtlı, 0 Ada,5475 Nolu Parseldedir.Parselin ana niteliği, Bahçeli Kerpiç Ev şeklinde kayıtlıdır. Parsel Alanı 384,00m2 dir.Tavas Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün, 05.09.2019 tarih, 44237 nolu İmar Durum yazısından; Uygulama İmar Planı içinde olduğu,Köy yerleşim sınırları içinde olduğu, Bitişik Nizam, 2 Kat, TAKS Oranı 0,40, KAKS Oranı 0,80, komşu çekme mesafesi 3,00m. dir. Parsel içinde, Zemin Katlı Betonarme karkas bir bina vardır. Tek daire üzerinedir. Çatı örtüsü ahşap oturtma üzeri kiremit örtüdür. Daire girişi çelik kapıdır. Daire; Dış cephe doğramaları Pvc doğramadır. Pencereler panjurlu ve ısıcamlıdır. Ana giriş kapısı demir doğramadır. Daire alanı yaklaşık 145,00m2 dir. Yaklaşık 5-10 yıllık olduğu söylenmiştir.Yol, su, elektrik, PTT ve Kanalizasyon alt yapı hizmetlerini almaktadır.Ulaşım yönünden sıkıntı yoktur.Uluköy merkezindeKöy arabaları sürekli çalışmaktadır.Bina;Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu İnşaat Birim Fiyat Genelgesine göre III-A grubu yapı sınıfına girmekte olup bu fiyatlar üzerinden değerlemesi yapılmıştır. Binada yıpranma payı düşülmüş, buna göre hesaplaması yapılmıştır.
Adresi :Mevcut bilgiler yukarıya derc edilmiştir
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. Çarşı Cad./Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/331 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR