TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tavas Samanlık Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

TAVAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091554
Şehir : Denizli / Tavas
Semt-Mahalle : SAMANLIK MAH. / TAVAS
Oda Sayısı : 1+1
: 48
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/205 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
91,783 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Yeni Mah. Çarşı Caddesi/Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TAVAS
İCRA DAİRESİ


2019/205 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Denizli İli Tavas İlçesi Samanlık Mah.Yumurtacılar Mevkii 58 Ada 156 parsel Ana taşınmaz yüz ölçümü 464 m² olan ana taşınmaz niteliği arsa olan Zemin Kat 1 Nolu bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli taşınmazdır.Arsa Pay/Payda 49/973 dir. Taşınmaz üzerinde BAK tarzında yapılmış toplam 4 katlı yeni bina mevcuttur.Toplam inşaat alanı 1.200,75 m² 'dir.15 Konut Bağımsız bölüm olarak kat mülkiyeti kurulmuştur.Kıymet takdiri yapılan mesken 1 Nolu bağımsız bölüm meskendir.Tamamen bitmiş durumdadır.Hali hazırda binada oturulmamaktadır.Giriş kapısı çelik olup tabanları parkedir.Mutfak tezgahı granittir.Kaloriferlidir.Banyo, WC,Lavabo taban ve duvarları seramik kaplamadır.Pencereleri PVC doğramadır.İç kapıları mobilya kapıdır.Dış cephesi sıvalı ve plastik boyalıdır.Kat mülkiyeti yapılan apartman arka bölümünde yer almaktadır.İnşaat alanı 48,73 m² dir.1+1 olarak düzenlenmiştir.Arsa payı 23,36 m² dir.Yapı İskan Ruhsatı Mevcuttur.Eklentisi yoktur.Taşınmaz Tavas Belediyesi 1/1000 imar planı içerisinde kalmaktadır.Ulaşımı kolaydır.Tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Çevre yoluna yaklaşık 60 metre mesafededir.
Adresi :Mevcut bilgiler yukarıya çıkarılmıştır
İmar Durumu :Mevcut bilgiler yukarıya çıkarılmıştır
Kıymeti : 91.783,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. Çarşı Caddesi/Meydanı U.Hal Binası Dış Kapı No:30 İç Kapı No:3 (Tavas Esnaf ve San. Odası Binası Karşısı-Zabıta Noktası Üst Katı) Tavas/Denizli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/205 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR