TUNCELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Taşınmazın açık artırma ılanı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623620
Şehir : Tunceli
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/310 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140000 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.08.2017 10:00
İhale Yeri
:
ATATÜRK MAH. ADLİYE SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ TUNCELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TUNCELİ
İCRA DAİRESİ
2017/310 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Tunceli İli, Cumhuriyet Mah. 21 Ada, 3 Parsel,3. kat, 8 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın içinde bulunduğu bina betonarme karkas özellikte 6 katlı, üzeri çatılı, asansözlü ve kaloriferlidir. taşınmaz binanın 3. katında, 1solan, 3oda, 1mutfak, antre, hol, banyo ve 2balkondan oluşmakta. salon ve odaların döşemesi kaplama parke, ıslak hacimler seramiktir. Dış kapı çelik iç kapılar ve pencereler ahşap görünümlü pvc dir. Belediyecilik faliyetinden yararlanmakta olup bir çok resmi ve özel kuruma yakındır. Taşınmazda borçlunun hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 125 m2 (bürüt)
Arsa Payı : 10/100
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 17/08/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/09/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ATATÜRK MAH. ADALET SARAYI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ - TUNCELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/310 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR