KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Talas/Mevlana'da 142 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907476
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / TALAS
: 142
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/189 Tal.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2016/189 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

Adres ve Tapu Kaydı : Mevlana Mahallesi, Anayurt Küme Evler Sokak, Anayurt Apartmanı, No: 8/7 Talas Kayseri adresinde bulunKayseri İl, Talas İlçe, 633 Ada, 1 Parsel, TALAS Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Adres ve Tapu Kaydı : Mevlana Mahallesi, Anayurt Küme Evler Sokak, Anayurt Apartmanı, No: 8/7 Talas Kayseri adresinde bulunan taşınmaz, Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mahallesi, 633 ada, 1 parsel nolu tapu kayıtlarında bulunan 500,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki Onbeş Katlı Betonarme Apartmanın 1. katında bulunan 7 bağımsız bölüm nolu mesken olup, arsa payı 1/64 hissedir.Taşınmaz Mustafa Başer adına kayıtlı olup,ipotekli taşınmazdır.

Binanın Özellikleri : Bu arsa üzerinde bulunan Anayurt apartmanı ise bodrum + zemin + 14 normal kat + dubleks kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı, çift asansörlü, her katında 4 daire bulunan kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, 4C yapı sınıflı, % 10 yıpranma oranlı bir binadır.

Meskenin Özellikleri : Bu apartmanın 1katında yer alan 7 bağımsız bölüm nolu mesken ise, 142 m² inşaat alanlı, 3 oda, 1 salon, WC, mutfak, banyo, antre, 2 balkon mahallerinden oluşan, çelik giriş kapılı, ahşap pres iç kapılı, PVC pencereli, normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalı, ıslak mekan zemin ve duvarları fayans kaplamalı, normal mekan duvarları ince sıva üzeri boyalı, kuzey ve doğudan doğal ışık alan bir dairedir.

Kıymeti : 135.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR